Finanse / Banki / Banki Internetowe

Banki internetowe

Na rynku finansowym, wśród nowych usług elektronicznych pojawiła się bankowość elektorniczna (e-banking). E- banking to pojęcie szerokie obejmujące zarówno bankowość internetową, PC-banking jak i  Home banking. Te dwa ostatnie rodzaje bankowości wykorzystują modemy lub specjalistyczne połączenia z bankiem.

Bankowość elektroniczna, to nie tylko dostęp do rachunku czy łatwe dostosowanie oferty  do klienta, lecz także szybkie bezpośrednie negocjacje indywidualnie z klietnem. W zaawansowanych usługach bankowości elektronicznej klienci indywidualni mają swoich doradców, mogą uzyskać informacje za pośrednictwem tzw. chatu lub poprzez serwis www.

Klient bankowości elektronicznej ma dostęp do swojego konta 24h na dobę bezwzględu na miejsce.  Szybkie dotarcie do produktów bankowości oraz całodobowy dostęp daje korzyści zarówno bankowi jak i dla klietna.

Masowy chrakter usług elektornicznych nie jest bez znaczenia dla cen produktów bankowych, ponieważ bank obniża np. koszty prowadzenia konta, wprowadza opłaty ryczałtowe za przelewy itd.

Z puntku widzenia klienta bankowość elektroniczna jest wygodna do czasku kiedy okarze sie zawodna. W bankowości ważne jest utrzymanie ochrony danych osobowych, bezpieczeństwo informacji, uniemożliwienie nieuprwnionego dostępu do systemu. Wymaga to odpowieniej klasy jakości sprzętu komputerowego i dostosowania doń programów.

Otwórz internetowe konto bankowe w PKO Inteligo
Banki Internetowe
rośliny ozdobne

polityka prywatności
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją