Finanse / Fundusze

Fundusze

Kiedy decydujemy się na dokonanie ulokowania swoich pieniędzy w fundusze warto byłoby dowiedziec się czym są fundusze.

Fundusz inwestycyjny to instytucja, z usług której mogą korzystać wszyscy, którzy pragną pomnożyć swój kapitał. Jest to instytucja zarejestrowana jako osoba prawna, praca funduszu polega na zarządzaniu kapitałem klientów przez specjalistów w taki sposób aby pomnożyć ich zysk.

Pieniądze powierzane przez inwestorów lokowane są przeważnie  w papiery wartościowe. Fundusz tworzony jest wyłącznie z pieniędzy indywidualnych inwestorów. Ta metoda zarabania pięniędzy polecana jest osobom, które przewidują możliwość dłuższego horyzontu inwestycyjnego.

Im więcej analityków i specjalistów pracuje dla danego funduszu  insestycyjntego tym większe szanse na zyski z włożonych wkładów. Jest to o tyle pewne, że każda decyzja jest szczegółowo rozpatrywana.

Każdy pieniądz, który wpłacamy na konto w funduszu jest przeliczany na tzw. jednostki uczestnictwa. Ich liczba pokazuje nasz udział w majątku funduszu. Otwarty fundusz inwestycyjny ma obowiązek codziennie wyceniać ile jest warta jednostka uczestnictwa. Wartość jednostki jest podawana do publicznej wiadomości. W trakcie dokonywanych zmian możemy wszystko obserwować za pomocą internetu. W dzisiejszych czasach nie ma żadnych trudności związanych z obserwacją wartości jednostek.

Ważne jest aby ustalić możliwy dla siebie czas powierzenia kapitału na dokonanie inwestycji, ponieważ ponosimy koszty związane z zakupem jednostek uczestnictwa jeśli nasz okres inwestowania będzie krótszy niż 3 miesiące fundusz nie jest w stanie wygenerować dla nas zysku.

Zwrócę teraz uwagę na bardzo poważną rzecz, jeśli przyjdzie chwila, że będziesz potrzebować pieniędzy możesz sie wycofać przed czasem, jednakże stracisz zysk. Ponadto zabroniona jest sprzedaż jednostek na rzecz osoby trzeciej, tak wiec odkupuje je od ciebie tylko i wyłacznie fundusz. Pozytywną wiadomością jest to, że jednostki uczestnictwa są dziedziczone.

 

Fundusze

polityka prywatności
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją