Finanse / Fundusze / Akcji

AkcjiInwestowanie w fundusze akcji jest długoterminowe, gdyż trzeba czekać na rozwój wewnętrzny danego przedsiębiorstwa, na wzrost jego wartości rynkowej.

Fundusze akcji, jak sama nazwa wskazuje, inwestują w akcje, których rynek jest bardzo zmienny. W związku z tym inwestycje w ten rodzaj funduszy niosą za sobą wysokie ryzyko, ale tym samym mogą przynieść ogromne zyski, tzw. "konie" wśród funduszy odnotowywały swego czasu nawet 300% zysku. Przed ryzykiem zmian na giełdzie chronią się inwestując także w instrumenty pochodne. Fundusze te możemy podzielić na dwa typy:
  • indeksowe - nie występujące w Polsce, co najmniej 90% aktywów portfela odzwierciedla skład indeksu giełdowego,
  • sektorowe - 50-60% środków finansowych przeznaczają na zakup akcji spółek, które działają w tym samym sektorze gospodarki, np. sektor energetyczny, informatyczny, budowlany, itp.


Akcji
rośliny ozdobne

polityka prywatności
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją