Finanse / Fundusze / Inwestycyjny

Fundusz Inwestycyjny

Fundusz inwestycyjny to nowoczesna i efektywna metoda oszczędzania. W ciągu ostatnich kilku lat fundusze znacznie się rozpowszechniły i stały się jedną z najpopularniejszych form inwestowania pieniędzy. Rozpoczęcie przygody z funduszami jest niezwykle proste – polecamy nasz miniporadnik.

Fundusz inwestycyjny to forma zbiorowego lokowania środków pieniężnych wpłaconych przez osoby fizyczne, przedsiębiorstwa, gminy i inne jednostki. Nawet stosunkowo niewielkie wpłaty wielu uczestników funduszu tworzą znaczny kapitał, który umożliwia korzystne inwestycje mające na celu osiąganie zysków znacznie wyższych, niż tradycyjna lokata bankowa.

Funduszem inwestycyjnym zarządza Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych zatrudniające w tym celu doświadczonych doradców inwestycyjnych. Ich zadaniem jest zyskowne i bezpieczne inwestowanie środków funduszu zgodnie z zasadą ograniczenia ryzyka inwestycyjnego. Przed każdą decyzją o zakupie określonych papierów wartościowych dokonywana jest szczegółowa analiza opłacalności i bezpieczeństwa inwestycji.

Inwestycyjny
rośliny ozdobne

polityka prywatności
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją