Finanse / Lokaty / Lokata stała


Lokata stała


Jednym z najbardziej rozsądnych sposobów na pomnażanie pieniędzy są lokaty bankowe. Wśród lokat istnieje wiele możliwości na zarobienie pieniędzy. Definicja czym jest lokata i w jaki sposób można zarobić na niej pieniądze omawialiśmy w poprzednim artykule.

Tym razem zajmiemy się jednym z rodzajów lokat a dokładnie lokatą stałą. Na czym polega inwestowanie pieniędzy w lokatę stałą? Lokata stała to oferta od banku, który proponuje przetrzymanie naszych pieniędzy przez dany okres czasu. Jeżeli dotrzymamy umowy i nie będziemy chcieli wypłacić pieniędzy wcześniej uzyskamy od banku pewną ilość gotówki. Najczęściej jest to kilka procent sumy jaka będziemy w banku przechowywać. Zasada jest jedna i niepodważalna: jeżeli wypłacimy pieniądze wcześniej nie uzyskamy żadnej dodatkowej gotówki. Nawet jeżeli chcielibyśmy wybrać pieniądze dwa dni przed upływem czasu lokaty.

Długość stałych lokat jak również wysokość ich oprocentowania zależy tylko i wyłącznie od banku. Najczęściej im dłuższy okres lokaty tym wyższy procent uzyskamy.
Lokata stała
rośliny ozdobne

polityka prywatności
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją