Finanse / Pożyczki / Hipoteczna

Pożyczka hipoteczna

Myślę, że już wiesz jak bardzo charakterystycznym instrumentem jest pożyczka hipoteczna. Na pewno zdajesz sobie sprawę z tego, że tego rodzaju pożyczka zależy od wartości twojej nieruchmości, która stanowi zabezpieczenie kredytu.

Pożyczką hipoteczną skredytujemy dowolny cel konsumpcyjny.

W ramach pożyczki możesz uzyskać również środki na sfinansowanie potrzeb mieszkaniowych oraz na spłatę innych zobowiązań finansowych.

Wysokość kredytu

Kwota kredytu nie
jest uzależniona od źródła Twoich dochodów, lecz od wartości nieruchomości, która będzie zabezpieczeniem kredytu.

Maksymalnie możesz otrzymać kredyt aż do 110% wartości nieruchomości (także należącej do osoby trzeciej). tzn. skredytować 100% wartości nieruchomości oraz 10% przeznaczyć na opłaty związane z kredytem.

Hipoteka Max daje Ci możliwość uzyskania kredytu do 130% wartości nieruchomości, jeżeli Twoja sytuacja finansowa jest dobra, nie posiadasz opóźnień w spłatach innych kredytów (przekraczających 30 dni) oraz posiadasz nieruchomość w dobrym stanie technicznym i nie starszą niż 10 lat. Dodatkowa kwota, stanowiąca nadwyżkę ponad wartość nieruchomości (nie więcej niż 100 000 zł) może być przeznaczona na dowolny cel.

Jeżeli w tracie spłaty kredytu okaże się, że potrzebujesz więcej środków, niż planowałeś, możesz powiększyć kwotę kredytu.

Kredytobiorca

Przeważnie akceptowane są wszystkie regularne źródła uzyskania dochodów: umowa o pracę, kontrakty menedżerskie,działalność gospodarcza - wszelkie formy opodatkowania umowy zlecenia i umowy o dzieło, z tytułu najmu nieruchomości, działy specjalne produkcji rolnej, emerytury i renty, dywidendy i inne dochody kapitałowe, także osiągane za granicą.

Osoba ubiegająca się o kredyt nie musi mieć obywatelstwa polskiego, ani karty stałego pobytu.

Istnieje również uproszczony sposób badania zdolności kredytowej, jeżeli:wykonujesz zawód zaufania publicznego (jesteś m.in. architektem, lekarzem, lekarzem weterynarii, radcą prawnym, adwokatem, notariuszem),nie masz wystarczających dochodów, a masz duży majątek

Okres Kredytowania

nawet do 30 lat

Minimalna kwota kredytu


40 000 złotych polskich

Waluta kredytu

PLN, CHF, USD, EURO
Możliwość zmiany waluty kredytu w trakcie spłaty

Zabezpieczenie kredytu

Podstawowym zabezpieczeniem kredytu jest:prawomocny wpis hipoteki na rzecz Banku do księgi wieczystej nieruchomości, cesja praw z umowy ubezpieczenia od ognia i innych zdarzeń losowych, ubezpieczenie od ryzyka utraty pracy i likwidacji działalności gospodarczej

Jeżeli nie masz nieruchomości, która mogłaby być zabezpieczeniem Twojego kredytu, istnieje możliwość zabezpieczenia na więcej niż jednej nieruchomości lub nieruchomość osoby trzeciej

Do czasu ustanowienia hipoteki, kredyt jest ubezpieczany.

Wypłata kredytu

Kredyt wypłacany jest jednorazowo lub w transzach, w zależności od celu finansowania. W przypadku kredytów indeksowanych do walut obcych kredyt wypłacany jest w złotych.

Spłata kredytu

przy spłacie kredytu wyłaniają sie dwie możliwośći:

raty równe (annuitetowe) lub

raty malejące

Hipoteczna
rośliny ozdobne

polityka prywatności
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją