Finanse / Private banking / Wine Banking

Wine Banking


  Wine banking to jedna z form należących do private bankingu. Wine banking to lokowanie kapitału w wina. Wyspecjalizowani doradcy wyszukują najlepsze okazy win, z najlepszych winnic świata. Kapitał lokowany jest w ten sposób na okres 3-7 lat. Im dłuższy jest ten okres, tym większy zysk. Najlepsze do lokowania kapitału są wina Bordeaux–Médoc i Saint-Émilion  oraz niektóre wina pochodzące z Burgundii.

Inwestor może ulokować swoje pieniądze zarówno w wino jeszcze leżakujące, jak i już rozlane do butelek. Do wine bankingu zalicza się również inwestycje w same winnice. Zakup win wiąże się z ich odpowiednim przechowywaniem. Każde odstępstwo od ściśle wyznaczonych norm powoduje, że wino traci swoją wartość.

Największe giełdy winne znajdują się w Londynie i w Chicago. "Wyroczniami" dla inwestorów są tzw. Live-Ex 100 i Live-Ex 50 - indeksy szczegółowo opisujące wina.
 

Wine Banking
rośliny ozdobne

polityka prywatności
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją